21 Eylül 2011 Çarşamba

FENERBAHÇELİ OLMAK ONUR'DUR!

Dün akşam "yine" tarih yazdık!
Dünyada bir ilk..
Devamı elbette gelecek. Çünkü seyircisiz oynama cezası yeni değil. Dün vardı, yarın da olacak. Ve artık futbol takımlarımız boş trübünlere oynamak zorunda kalmayacak.

Dün gece 46,000 kişidenden fazla Kadın ve Çocuk vardı tribünlerde.. Yer gök sarı lacivertti!
Ki diğer takım vatandaşları bayram tadında kutladıkları stat açılışlarında erkekli kadınlı yakalayamıyorlar bu rakamı :)
Hasetliğin ve çekememezliğin kökü de buradan geliyor aslında..Büyüklüğümüzden.. Bağlılığımızdan..Diğer takım vatandaşları içinde de var 3-5 kişi. Neyin ne olduğunu anlayıp takdir edebilen! Onlar üzerine alınmasın az sonra diyeceklerimi.

Maç öncesi dediler ki;

*En fazla 3-5 bin kişi gelir.. o da kocaları döverek yollar anca!"
46,000 kişiyi dövecek gücü gösterin bana alnını öpeyim! Akşam tribünler tam anlamıyla yensek de yenilsek de tadında idi.

*Yaprak sarmaları yapar götürürler, dantel örerler, futbolcular düşerse sahaya atlar "ay çocuğum dikkat etsene" diye titizlenirler...vıdıvıdı.."
Yaprak sarmaları yoktu akşam.. Kimse dantel örmedi. Ama bebeğini emziren anneler vardı.. Aynı anda hem kadın hem taraftar olabilme ayrıcalığı bizimkisi..
Sahaya atlayan da olmadı.. Sadece düşenlere üzüldük. Onların da canı vardı ve bizde insandık çünkü.. Sizleri bilemeyiz. Düşen kendi oyuncumuz da olsa rakip de olsa bela anmıyoruz biz!

*Kadınların ve Çocukların karşısında futbol oynamak Fenerbahçeye verilmiş bir cezadır.."
dediler!
Futbolculara sormak lazım. Boş tribünler mi? yoksa küfür etmeyen, hakaret etmeyen, bela anmayan saygılı bir taraftara karşı oynamak mı?  Cevabı sizlere değil saha içinde top koşturanlara düşer. Ki verdikleri röportajlarda duydukları minnet yüzlerinden akıyordu. Kendileri de defalarca ifade ettiler teşekkürlerini.

Maç sonrası;

* Fenerbahçe'li kadınlar skoru 2-1 sanıyormuş maç bitiminde. Fener yendi sanıyormuş..

Behey Gerizekalı Ezik Diğer takım vatandaşları! Siz sözde erkek milletinin bile yarısı offsaytı bilmez, bilen diğer yarısının da %50si anlatamazken, Futbol ile ilgilenmediği ve bilmediği halde sadece takıma destek için tribünleri doldurmuş kadınların offsayt bilmesini neden bekliyorsunuz!  
Çünkü hasetsiniz! Çünkü çekemiyorsunuz!  Sadece kadınlarımızın ve çocuklarımızın bile sizin tüm seyircinizden fazla olması gücünüze gidiyor! ÇÜNKÜ EZİKSİNİZ!

Skor panosunda sürekli eziyorduk! Bu sefer kadınımızla, bacak kadar çocuğumuzla ezdik! Yemiyor değil mi "Helal Olsun" demek! İçinizde yara büyük!

*Maçta erkekler vardı başörtülü, ibne fenevliler!

Bravo!! O minicik beyinleriniz bunu üretebiliyor sadece değil mi? Çok yaratıcı! Özel izinle gelmiş bir kaç engelli.. Otizlimli bir kaç çocuk..
Araya sızmış erkeklerde olabilir. Takımlarını izlemek uğruna başörtü takabilmek yürek ister. Sizde var mı o yürek?
Özellikle türbanlı ve hatları bir kadına göre çok güzel sayılamayabilecek bir kadının fotoğrafı erkek diye paylaşılıyor. O kadına ulaşmalı ve tazminat davası açması için destek verilmeli.. Kimsenin onuru ve şahsiyeti ile böyle alay edilemez. Öyle dalga geçen adama senin anan, kızkardeşin dünya güzeli mi demek lazım.. Yazıktır, günahtır!
Bu tür fotoğrafları paylaşan kadınları ise hiç anlamıyorum. Sen çok mu güzel sanıyorsun kendini? aynısını sana yapsalar ne hissederdin?

Sonuç olarak.. Dün akşam belki yenemedik rakip takımı..
Belki statın yarısından fazlası ne olup bittiğinin bile farkında değildi..
Belki bazılarımız yendik sanıyor Manisaspor'u..
Artımızla eksimizle, bilenimizle, bilmeyenimizle.. Takımımızı desteklemek için oradaydık.

Televizyonda "Öyle bir Geçer Zaman ki" Varken 46.000 Kadın, çocuklarını alıp FENERBAHÇE ve FUTBOL izlemeye geldi..
Daha ne olsun?


Futbolun "F"sinden anlamadığı halde sadece FENERBAHÇE'yi desteklemek için bugün tribünleri dolduran pek çok kadın! Yüreğinizden öpüyorum!!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder